WSPÓLNOTA ŚWIECKICH      PRZY KLASZTORZE O.O. DOMINIKANÓW UL. FRETA 10

Forum

Polecamy

Ciekawe książki, publikacje internetowe, wydarzenia w Kościele, rekolekcje

[Dla wszystkich]

Wszystkie wpisy,   Wpisy do 2 tygodni,   Wpisy do miesiąca,   Wpisy do 3 miesięcy,   Wpisy do roku,   Dodaj wpis

CRISTIADA - zdecydowanie polecam!

wysłany przez Andrzej, 2013-04-22 20:48:04:

Witajcie,

Chciałbym wszystkim polecić film "Cristiada". Widziałem go osobiście i mogę powiedzieć, że jest jeden z najważniejszych i najlepszych filmów w historii kina chrześcijańskiego, na dodatek świetnie zrobiony. Po obejrzeniu tego filmu już nie będziecie tacy sami. Film może wkrótce zniknąć z ekranów, dlatego zachęcam do szybkiej decyzji:)

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

http://www.cristiada.pl/

Film jest polecany na stronie Archidiecezji Warszawsko-Praskiej (informacja ze strony):

"Ta największa produkcja w historii kina meksykańskiego opowiada o powstaniu meksykańskich katolików nazywanym Cristiadą (Krucjata) przeciwko ateistycznej tyranii masońskich władz Meksyku w latach 1926-1929. „Cristiada” przedstawia opartą na faktach historię ludzi, którzy decydują się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości kraju. Fabuła przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, czyli chrystusowców (od zawołania „Viva Cristo Reyl” - „Niech Żyje Chrystus Król!”).

Obsadzie „Cristiady” przewodzi Andy Garcia, odgrywający rolę generała Gorostiety, który przyglądając się z żoną (Eva Longoria) temu, jak Meksyk pogrąża się w wojnie domowej, wzbrania się z początku przed zaangażowaniem w sprawę. Jednakże wkrótce staje się porywającym tłumy przywódcą, zdolnym do złożenia ofiary z własnego życia. Zmienia bandę prześladowanych za wiarę, nieudolnych rebeliantów w bohaterów będących siłą, z którą trzeba się liczyć. Generał ma małe szanse w walce z bezwzględnym prezydentem Plutarco Callesem (nazywanym „antychrystem”) ale ludzie, których spotyka na swej drodze, idealiści, zadziorni renegaci, a przede wszystkim niezwykły nastolatek imieniem Jose (beatyfikowany przez Benedykta XVI 14-letni José Luis Sánchez del Rio), uświadamiają mu, że odwaga i wiara mogą narodzić się nawet wtedy, gdy już nie można liczyć na sprawiedliwość.

Ten film porusza umysły i serca, głosząc pochwałę wartości wynikających z wiary w Boga. Dlatego warto go obejrzeć i polecać każdemu. Jest to propozycja szczególnie godna polecenia dla młodzieży szkolnej.

Z radością informujmy, że w najbliższych dniach do Polski przyjeżdża Pablo Barroso, hollywoodzki producent katolickich filmów, m.in. „Cristiady”, który aktualnie pracuje nad produkcją o Św. Maksymilianie Kolbe (na ten film polski dystrybutor przeznaczy część zysków z „Cristiady”). Barroso będzie promował „Cristiadę”, pielgrzymując do najważniejszych miejsc w naszej Ojczyżnie - tj. na Jasną Górę i do Łagiewnik, Niepokalanowa oraz Oświęcimia.

Reżyser Dean Wright, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w Hollywood, gdzie pracował jako specjalista od efektów specjalnych przy takich hitach jak „Titanic”, trylogia „Władca pierścieni” i „Opowieści Z Narni”, nadał tej opartej na faktach historii, która nigdy wcześniej nie została przeniesiona na ekrany, wizualnej siły.

Scenariusz do filmu napisał Michael Love, a producentem jest Pablo Jose Barroso. W gwiazdorskiej obsadzie, której przewodniczą Garcia i Longoria, znalazł się również legendarny Peter O’Toole, wschodząca gwiazda Oscar Isaac („Drive”), muzyk i aktor Ruben Blades („Safe House”), Bruce Greenwood („STAR TREK”, „Super 8”), Nestor Carbonell („Mroczny rycerz powstaje”), Bruce Mcgill („Lincoln”), Santiago Cabrera („Herosi”, „Che”), nominowana do Oscara Catalina Sandino Moreno („Maria łaski pełna”) oraz Eduardo Verástegui („Bella”).

Film był kręcony w historycznych miejscach w całym Meksyku. Znakomitej obsadzie dorównuje równie utytułowana ekipa: operator Eduardo Martinez Solarez („Bad Habits”), nominowany do Oscara za montaż Richard Francis-Bruce („Skazani na Shawshank”, „Siedem”, „Harry Potter I kamień filozoficzny”), scenograf Salvador Parra („Volver”) i zdobywca Oscara za muzykę James Horner („Avatar”, „Titanic”, „Braveheart - Waleczne Serce”)."

Link: http://www.diecezja.waw.pl/2959

A tutaj też co Wojciech Cejrowski myśli o tym filmie:

http://www.fronda.pl/a/cejrowski-o-crisiadzie-jest-to-film-grozny-i-dlatego-wart-zobaczenia,27658.html

Pozdrawiam,

Andrzej

 Aby odpowiedzieć na ten wpis, kliknij wyślij odpowiedź.

 Aby dodać całkiem nowy wpis w tej sekcji (rozpocząć nowy wątek), kliknij dodaj wpis.

Nie ma jeszcze żadnych odpowiedzi na ten wpis.