WSPÓLNOTA ŚWIECKICH      PRZY KLASZTORZE O.O. DOMINIKANÓW UL. FRETA 10

Forum

Proszę o modlitwę

Intencje modlitewne

[Dla wszystkich]

Wszystkie wpisy,   Wpisy do 2 tygodni,   Wpisy do miesiąca,   Wpisy do 3 miesięcy,   Wpisy do roku,   Dodaj wpis

Prośba o modlitwę i post w intencji pokoju w Syrii

wysłany przez Andrzej, 2013-09-03 21:27:00:

Tydzień modlitwy o pokój w Syrii:

http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/52492,tydzien-modlitwy-o-pokoj-w-syrii.html

W dniach od dziś do 6 września w 17 krajach, w których obecne jest dzieło Pomoc Kościołowi w Cierpieniu (ACS), trwać będzie Tydzień Modlitwy o Pokój w Syrii. Początkowo był on planowany na październik, jednakże wydarzenia ostatnich dni w tym kraju sprawiły, że nie można czekać – stwierdza komunikat francuskiej sekcji dzieła, przesłany do watykańskiej agencji misyjnej FIDES.

Tekst modlitwy:

Oto tekst modlitwy po polsku: „Boże miłosierny, wysłuchaj krzyku narodu syryjskiego, pociesz tych, którzy cierpią wskutek przemocy, ukój tych, którzy opłakują swych zmarłych, przemień serca tych, którzy chwycili za broń, chroń tych, którzy są zaangażowani na rzecz pokoju. Boże nadziei, natchnij przywódców do wybrania pokoju zamiast przemocy i do szukania pojednania ze swymi wrogami”.

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz prosi o włączenie się w modlitwę i post w intencji Syrii - 7 września:

http://www.warszawa.gosc.pl/doc/1690955.Posc-w-intencji-Syrii

"Podejmując wolę papieża Franciszka, który postanowił ogłosić w całym Kościele 7 września, wigilię święta Narodzenia Maryi Królowej Pokoju, dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie, proszę, aby tego dnia gorącym sercem podjąć papieskie wezwanie. Poszcząc i modląc się, włączmy się w wielkie wołanie całego Kościoła o pokój. W tym dniu, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, tradycyjnie gromadzimy się, aby oddać cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Niech sobotnie nabożeństwo 7 września dedykowane będzie błagalnej modlitwie o pokój za Jej wstawiennictwem. Podejmijmy tę modlitwę we wszystkich parafiach i wspólnotach naszej archidiecezji, włączając w nasze wołanie apel papieża Franciszka i modlitwę o pokój błogosławionego Jana Pawła II" - apeluje kard. Kazimierz Nycz w komunikacie zamieszczonym w serwisie internetowym archidiecezji warszawskiej.

Bóg zapłać,

A.

 Aby odpowiedzieć na ten wpis, kliknij wyślij odpowiedź.

 Aby dodać całkiem nowy wpis w tej sekcji (rozpocząć nowy wątek), kliknij dodaj wpis.

Nie ma jeszcze żadnych odpowiedzi na ten wpis.